Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podnikání při ID 3 stupně.

Autor Jana Fialová
Předmět podnikání při ID 3 stupně.
Dotaz Ještě jednou Vás zdravím.Mám ještě dotaz .Mám pokles pracovníschopnosti nejméně 70% a není schopná výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Tak by mě teda zajímalo jestli můžu podnikat či nemůžu. Děkuji předem za odpověď. Jana F.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fialová,

ve Vašem případě je pracovní aktivita omezena. Vždy doporučuji, aby lidé v ID III. stupně nepracovali více než 1/3 pracovního úvazku. při podnikání byste musela prokázat, že déle nepracujete, což může být obtížné. Jinak Vám hrozí odebrání ID.

S pozdravem Václav Krása