Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podnikání invalidy ZTP/P (živnostensky list)

Autor Miroslav Mach
Předmět Podnikání invalidy ZTP/P (živnostensky list)
Dotaz Dobrý den, chci se zeptat na možnost přivýdělku, když pobírám invalidní důchod a příspěvek na péči 8000. Naskytla se mi možnost si přivydělávat z domu za pomoci internetu a počítače, ale musím mít živnostenský list jako všichni zaměstnanci této firmy. Moje otázka zní jestli mohu přijít o důchod, případně kolik si mohu vydělat abych o důchod nepřišel. Zaměstnán a dojiždět do práce nejsem schopen kvůli zdravotnímu stavu, tuto práci mám díky známému a není ani jisté jak dlouho by byla a tak si nechci zkomplikovat důchod. Jsem kompletně ochrntý na ruce a tak sjem celý den závislý na pomoci asistenta.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Machu,

pokud pobíráte ID III. stupně, doporučuji vždy maximálně pracovat v rozsahu třetiny pracovního úvazku. Při ID II. a I. stupně není pracovní aktivita omezena. Pobírání příspěvku na péči nemá vliv na pracovní aktivity.

S pozdravem Václav Krása