Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podnikání ČID-hlavní nebo vedlejší činnos

Autor Petr Mercineri
Předmět Podnikání ČID-hlavní nebo vedlejší činnos
Dotaz Dobry den pane Kraso, mozna jste uz toto tema nekolikrat zodpovedel, ale i tak vas prosim o radu.Jsem ČID a tezko hledam praci. Nikdo mne nechce zamnestnat kvuli zdrav. potizim.Proto jsem se rozhodl ze zkusim podnikat.Jak je to, kdyz jsem ČID je podnikani hlavni činost nebo vedlejsi.Jake castky se musi odvadet na Soc. a Zdr. ,kdyz nevim kolik vydelam. Prede vam dekuji za veskerou pomoc a radu. Diky.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mercineri,

u podnikatelské činnosti, pokud nemáte jiné zaměstnání se jedná o hlavní činnost. Sociálně zdravotní pojištění musíte odvádět alespoň v minimální výši a při daňovém přiznání tyto částky případně doplatíte. Minimální částky Vám sdělí na OSSZ a zdravotní pojišťovně.

S pozdravem Václav Krása