Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podnikání a plný invalidní důchod

Autor Jana Moravcová
Předmět Podnikání a plný invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, prosím o radu, zda mohu být příležitostně zaměstnána tzv. na živnostenský list při PID, kdy nepatřím mezi ty, jejichž výdělky jsou možné bez omezení (přiznání PID za trvale snížených podmínek tzv.), a jaké jsou bližší podmínky. Děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moravcová,

domnívám se, že ŽL a pravidelná výdělečná činnost může ohrozit pobírání plného invalidního důchodu. Doporučuji konzultaci na okresním pracovišti České správy sociálního zabezpečení.

 

 

S pozdravem.

 

Václav Krása