Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podnikání a ID

Autor Karel Vaněček
Předmět Podnikání a ID
Dotaz Dobrý den, Chtěl bych se prostřednictvím této diskuze zeptat, jaké jsou podmínky pro založení Živnosti, pokud pobírám ID (3.stupeň). Zajímá mě hlavně, jaké budu odvádět daně a zda mohu příjít o ID. Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den. S pozdravem Karel Vaněček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vaněčku,

podmínky založení živnosti pro příjemce ID jsou stejné jako pro ostatní. Musíte však počítat s tím, že při živnosti můžete mít problém s vaším ID. Pokud neprokážete při kontrole, že pracujete pouze maximálně 3 hodiny denně, tak byste se opravdu mohl dostat dom situace, kdy by Vám ID byl odebrán a nebo snížen. Pokud však máte v rozhodnutí o ID, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak se na Vás žádná omezení nevztahují a můžete v klidu podnikat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.