Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podmínky výpovědi zaměstnavatelem při invaliditě II. stupně

Autor Ivana
Předmět Podmínky výpovědi zaměstnavatelem při invaliditě II. stupně
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

chtěla bych se zeptat na podmínky, za kterých může dát zaměstnavatel výpověď při invaliditě II. stupně či plné invaliditě nebo zda může zaměstnance s již zmíněnými stupni invalidity přeřadit bez jeho souhlasu na jinou práci.

Děkuji předem za radu a současně zasílám malý příspěvek na Vámi uvedený účet

Ivana Opltová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Opltová,

zaměstnavatel může dát zaměstnani, kterému byl přiznán ID II. stupně, výpově´d z pracovního poměru pokud zaměstnanec již nezvládá tuto práci a zaměstnavatel pro něj nemá jiné zaměstnání. Pokud jde o ID III stupně, tak pokud je přiznán ID III. stupně bez klauzule, že tento pracovník může pracovat za mimořádných podmínek, má možnost zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr ze zdravotních důvodů bez povinnosti 3 měsíční výpovědní lhůty. bez souhlasu pracovníka není možné jej přeřadit na jinou práci.

S pozdravem Václav Krása