Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podmínky při práci v chráněné dílně

Autor Marie S
Předmět podmínky při práci v chráněné dílně
Dotaz

Dobrý den, dne 16.7.2012 jsem začala pracovat v chráněné dílně ve Starém Rožmitále, nyní nás zde pracuje 14 osob /muži i ženy/,počet zaměstnanců se má v září zvýšit v objektu je jeden společný záchod, společná umývárna, společná šatna, ve které se nemůžete ani převléci, neboť je to průchozí místnost ze které se chodí do všech ostatních / dílny, WC, umývárny, kanceláře a hlavní vchod , bývá zde i složená výroba, hotová i nehotová/. CHápu, jsme invalidní důchodci a invalidé, ale jsme i lidé a zasloužíme si trochu solidní podmínky, když už pracujeme za směšný peníz /6000,-- Kč hrubého při osmihodinové pracovní době/. Máme různé příplatky při plnění norem, ale ty jsou stanoveny tak, že u mnoha prací jsou nesplnitelné. Je mi 55 let, až do doby, kdy jsem odešla do invalidního důchodu jsem pracovala jako mzdová účetní u větších organizaci, v invalidním důchodu jsem pracovala dle možností zdravotního stavu, ale nakonec jsem dostala kvůli nemoci invalidní důchod plný,  od doby, kdy mi byl snížen na invaliditu l. stupně, neustále sháním nějaké zaměstnání, ale nic. Nyní se mi naskytla tato možnost, navíc v místě bydliště, ráda bych pracovala a pracuji, ale podmínky pominu-li finanční, tak to sociální zázemí mě dost deprimuje a není mi to příjemné. Úplně mě zaráží, jak mohl někdo něco takového povolit a ještě na nás /na mzdy příspívá úřad práce/.Ještě bych se chtěla zeptat, zda jsou v takovéto dílně placeny propustky k lékaři a zda je to ohraničeno časově. Já si sjednávám lékaře mimo pracovní dobu, ale vždy to asi nepůjde.

Děkuji za odpověď a jsem se srdečným pozdravem a přáním mnoho zdraví

Díky Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

doporučuji se obrátit se stížností na oblastní insektorát práce, který je v každém okrese. Tam svopu stížnost adresujte.

S pozdravem Václav Krása