Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podmínky pracovnímu uplatnění a udělování ČID/PID u lidí s duševním onemocněním

Autor Marie
Předmět podmínky pracovnímu uplatnění a udělování ČID/PID u lidí s duševním onemocněním
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se informovala jaké jsou podmínky pracovní činnosti pro lidi s duševním onemocněním při pobírání částečného nebo plného invalidního důchodu (jak dlouho mohou pracovat, kolik si mohou vydělat aby nedošlo ke krácení důchodu apod.).Jsou podmínky pro udělování důchodu či možnosti pracovního uplatnění pro lidi s DN nějak odlišné od podmínek pro lidi s tělesným postižením nebo se postupuje stejně bez ohledu na velikou rozdílnost zmíněných postižení?

 

S pozdravem a díky

Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

podmínky pro přiznání invalidního důchodu a pracovního uplatnění při pobírání invalidního důchodu jsou pro všechny občany stejné. Pokud jde o rozsah pracovního zapojení při pobírání invalidního důchodu, nelze paušálně stanovit míru tohoto zapojení pro osoby s duševním onemocněním. Záleží vždy na druhu invalidního důchodu tj. podle kterého paragrafu byl důchod vyměřen.

S pozdravem.

Václav Krása