Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Poděkování a doplnující otázka

Autor Jarda
Předmět Poděkování a doplnující otázka
Dotaz

Dobrý den i Vám pane Kráso,

děkuji za Vaši odpověd na můj dotaz která mne uspokojila a uklidnila. Ale pokud mohu měl bych doplnující otázku. Nevím je-li možno na můj dotaz jen tak plošně odpovědět,snad ano.

Z Vaší odpovědi jsem pochopil,že ikdyž mám přiznanou ID 2.stupně mohu si k důchodu přilepšit.Ale nevím do jaké výše. Nejsem znalý této problematiky a proto se obracím na Vás. Bylo mě řečeno,že přivýdělek je nějakým způsobem procentuálně vázán  k vyplácené invaliditě. A pokud tato mzda bude opakovaně překračovat vyplácený důchod bude tento pozastaven a posléze odebrán.Chtěl bych tedy od Vás radu zda-li je tato informace pravdivá,nebo zavádějící.Pokud je tato informace pravdivá zajímalo by mě do jaké výše si tedy skutečně mohu přilepšit,nebo je tato částka neomezena?

Za radu a poskytnuté informace Vám předem mnohokrát děkuji a přeji Vám mnoho spokojených tazatelů kterým Vaše rada spříjemní a ulehčí život.

Přeji krásný den ,Martnicky Jarda

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jardo,

Vaše informace je úplně špatná. Výše výdělku není nijak vázána na výši ID a není nijak sledována. Můžete si vydělat kolik jste schopen.

S pozdravem Václav Krása