Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PnP a ŽL

Autor Gabriela Procházková
Předmět PnP a ŽL
Dotaz

Dobrý den,prosím o pomoc (nemohu to  najít),dcera (6 let) má přiznaný PnP ve druhém stupni,pokud bych se rozhodla být OSVŠ ,budu podnikat na HPP nebo na VPP?

Děkuji za odpověď Procházková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Procházková,

skutečnost, že Vaší dceři byl přiznán příspěvek na péči nemá žádný vztah k Vašemu podnikání. Vy jste povinna ji zajistit služby, a to buď sama nebo přez agenturu, ale nijak to neovlivňuje Vaší pracovní aktivitu. Můžete normálně podnikat, a to buď jako hlavní činností nebo vedlejší činností.

S pozdravem Václav Krása