Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PN a výpověď

Autor Jana
Předmět PN a výpověď
Dotaz

Dobrý den,

prosím o poradu, Jsem invalidní důchodce 1. st.Onemocněla jsem ve své  dvouměsíční výpovědní lhůtě, kdy jsem dala výpověď pro špatný zdravotní stav.Mohu být  v pracovní neschopnosti i po uplynutí výpovědis pobíráním stejných  dávek nemocenské jako v době výpocvědi a jak dlouho je toto možné u nezaměstnané pobírat.?  Děkuji Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

v pracovní neschopnosti můžete pobírat podporu i po ukončení zkušební doby, a to až do ukončení pracovní neschopnosti lékařem.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.