Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PN a invalidní duchod

Autor Marta Perničková
Předmět PN a invalidní duchod
Dotaz

Dobrý den,prosím Vás ,jak mám postupovat,od 1.11.2010 jsem v PN- byla mi provedena operace páteře - stabilizace L5/S1 kovovým materiálem a kostními štěpy - t. č. trvá výrazná - těžká porucha dynamiky bederní páteře. 25. 8. 2011 mi byl přiznán třetí stupeň invalidního důchodu. Chtěla bych se Vás prosím zeptat, jak mám dále postupovat s ukončením pracovní neschopnosti. U komise jsem byla 15. 9. 2011, kde mi bylo sděleno, že mám oznámit zaměstnavateli, že mi byl tento důchod přiznán, proto se Vás chci ještě také zeptat, jak mám postupovat s výpovědí u zaměstnavatele. Předem děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Perníčková,

odpověď je jednoduchá. Podáte výpověď ze zdravotních důvodů. Bohužel v tomto případě Vám nenáleží odstupné. Ze zdravotních důvodů můžete skončit prakticky ihned.

S pozdravem Václav Krása