Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Plný úvazek při ID 2 stupně

Autor Zdeněk Zara
Předmět Plný úvazek při ID 2 stupně
Dotaz Vážený pane Kráso, prosím Vás o radu. Po dopravní nehodě jsem pobíral plný invalidní důchod, nyní již jen ID 2 stupně. 1. srpna nastupuji do nového zaměstnání jako "krmič" dat počítačové databáze ve firmě zaměřené na IT, tedy žádná těžká ani manuální práce (mám IT vzdělání i praxi). Toto je moje první práce od přiznání ID. Zaměstanavatel mě zamestná na plný úvazek, který jsem schopen zvládnout. Vyčetl jsem z diskuzí zde, že výše mzdy (ikdyž nebude uplně malá), ani počet odpracovaných hodin nemá vliv na případné přezkoumávání či budoucího vyplácení mého ČID. Chtěl jsem se proto zeptat, zda máte nějaké informace o tom, jestli je tomu i v praxi skutečně tak. Jestli by v mém případě nebylo lepší pokusit se domluvit se zaměstnavatelem např. na 6hodinovém úvazku, kde bych 100% předešel možnosti být v budoucnu připraven o ČID. Budu velice rád, za jakoukoli Vaši radu. Děkuji Zara

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zaro,

při ID II. stupně můžete pracovat i na plný úvazek, pokud se nejedná o namáhavou práci. Myslím si, že u práce na PC by nemělo nic takového hrozit.

S pozdravem Václav Krása