Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plny invalidni duchod-prace

Autor Arcina
Předmět plny invalidni duchod-prace
Dotaz

Dobry den chtela bych se jen informovat.Mam plny inv.duchod a nasla jsem si praci v chranene dilne na 4 hod denne ale s tim ze ji vykonavam jen doma.Muzete mi poradit jak dlouho mohu tuto praci vykonavat abych neporusila zakon a neprisla tak o plny invalidni duchod?Moc vam dekuji.

Odpověd na dotaz:

Važená paní Arcinová,

vždy doporučuji, aby příjemci ID III. stupně neměli větší pracovní úvazek než jednu třetinu úvazku.Je to však tak, kde není žalobce, není ani soudce. Zákon přesně neřeší otázku, zda je možné při ID III. stupně vůbec pracovat a v jakém rozsahu. Záleží především na posouzení LPK.

S pozdravem Václav Krása