Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plny invalidni duchod.

Autor jitka
Předmět plny invalidni duchod.
Dotaz

Dobry den,chtela bych se s vami poradit.V r.2004 jsem podstoupila operaci komletni hyserektomie (rakovina) nasledne ozarovani.V  te dobe me jsem se zacala lecit i u psychyatra s nervama a stale beru silna antidepresiva .Podle psychyatra je muj zdravotni stav stale stejny a spise se zhorsuje.Pokusila jsem se najit si aspon domaci praci ale ted mam obavy aby mi az pujdu ke komisi nebyl odebran duchod.Bojim se mezi lidi.Tak aspon zkousim praci doma.Zaroven mam chronicky unavovy a svalovy syndrom.Domaci praci mi dovolil i muj lekar.Muzou mi odebrat plny invalidni duchod? Moc vam dekuji za odpoved.Jitka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

LPK může odebrat ID i když nebudete pracovat vůbec. Záleží na posouzení zdravotního stavu. Pokud máte práci jen na malý úvazek, doporučuji Vám, abyste pracovala dále. LPK by měla mít zájem, aby příjemci ID alespoň trohu pracovali.

S pozdravem Václav Krása