Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plný invalidní důchod

Autor simona
Předmět plný invalidní důchod
Dotaz Dobrý den p. Krása chtěla bych se vás zeptat jelikož, invalidní 3. stupně mohu pracovat na plný úvazek aniž bych riskovala snížení nebo snad dokonce odebrání invalidního důchodu? Jde o sedavou práci na recepci a zvedání telefonů. Vím velice že mi bylo napsáno v rozhodnutí že je má zdravotní způsobilost snížena o 70% a proto se bojím abych za to nebyla postižena, tak je mi jasné že musím projít lékařskou prohlídkou. Takže pokud projdu je to bez problémů? Děkuji za odpověď budu strašně když mi podáte informace týkající se této věci na můj meil. Přeji hezký den a pokud možno tak klidné dny Simona Kostyová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kostyová,

 pokud máte takovou práci, která nevyžaduje žádné velké vypětí, tak je pravděpodobné, že by případná kontrola vedla ke snížení stupně invalidity. Záleží také na tom, jaký ID máte. Pokud máte ID pro invaliditu z mládí nebo ID, kde je uvedeno, že můžete pracovat za zvláštních pracovních podmínek, nebo v rozhodnutí o ID máte uvedeno, že se jedná o setrvalý stav a kontroly nejsou potřeba, tak Vám nehrozí, že by Vás někdo kontroloval a že by mohlo dojít ke snížení stupně invalidity. Pokud však máte v rozhodnutí o přiznání ID uvedeno například, že je vhodná kontrola míry invalidity po nějakém roce, tak v takovém případě vždy doporučuji, aby příjemce ID III. stupně pracoval v průměru 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása