Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Plný invalidní důchod

Autor Pavel Kubát
Předmět Plný invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den

Prosím mám na Vás dotaz ohledně Plného invalidního důchodu. Od listopadu 2006 jsem poživatelem Plného invalidního důchodu. Pohybuji se o dvou francouzských holich. Také mě často několikrát za den bolí záda od páteře. A moc toho neujdu hlavně v zimním období když je sníh a led. Uvažuju o předepsání mechanického invalidního vozíku.

V listopadu 2010  mě končí platnost Pracovní rekomandace, a dost se bojím že podle nových pravidel která budou platná od ledna 2010 a bude důchod rozdělen na tři skupiny, že po komisi v listopadu 2010 budu mít pouze jakoby částečný invalidní důchod, ale já bych si rád ponechal plný, protože spousta firem zaměstnává jen s plným důchodem. Co byste mi prosím poradil co s tím mám dělat?

                                          Děkuji

                                                                 S pozdravem Pavel Kubát

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubáte,

žádost o mechanický vozík neznamená, že bude Váš zdravotní stav posuzován z hlediska kriterií nároku na PID. Žádost o mechanický vozík Vám může předepsat Váš neurolog nebo ortoped.

Pokud jde o pracovní rekomandaci, tak se obávám, že Vám nedokážu příliš poradit co dělat. Pokud máte PID pro trvale zhoršené životní a pracovní podmínky tak by se nemělo nic měnit. MPSV ČR vydá metodický pokyn ke sjednocení postupu PLK právě v této věci, a nemělo by docházet  ke změně těchto PID.

S pozdravem Václav Krása