Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plny ID a urad prace

Autor Hana Pariskova
Předmět plny ID a urad prace
Dotaz

Dobry den chtela jsem se prosim zeptat k 1.1.2010 me byl priznan plny ID .Do konce roku mam jeste pracovni neshopnost s pracovnim urazem ,na operaci s rukou kterou jsem si poranila v zamestnani a je to vedeny jako pracovni uraz jdu az v dubnu a vubec nevim jak postupovat .Zda mam zustat zamestnana nebo ukoncit pracovni smlouvu a jit na UP .Prosim o radu predem moc dekuji Hana Pariskova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Parisková,

do konce roku byste měla zůstat v pracovní neschopnosti. Po novém roce budete muset pravděpodobně pracovní poměr ukončit. Pokud byste však měla důchod stanovený pro stížené životní a pracovní podmínky, bylo by možné si pracovní aktivitu zachovat, záleží na tom, co přesně budete mít v rozhodnutí o přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása