Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plný důchod?

Autor Květa
Předmět plný důchod?
Dotaz Vážený pane Krása, na jaře jsem byla na operaci s druhou TEP.Mám vrozenou vadu kyčlí,pobírám ID 2.stupně. V září loňského roku mi v zaměstnání neprodloužili smlouvu,jsem v pracovní neschopnosti od července loňského roku.Nyní mi prodloužili podpůrčí dobu do října a a já nevím jak to dál řešit.U komise mi řekli že mi po druhé TEP sníží ID na 1.stupeň,ale já stále chodím o jedné berli,kyčel je více nepohyblivá než před operací a mám stále bolesti.Posudková mi napsala že počítají s tím že se od listopadu budu moci pracovně zapojit.Nejen že práci nemám,ale hlavně jsem na tom zdravotně špatně.Je mi 48 let.Mám za sebou celkem 17 operací,včetně páteře,kolene,kostrče.V ruce 10 šroubů s dlahou po zlomenině pažní kosti po pádu.Výrazně kulhám. Děkuji za odpověď.Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

to je opravdu složitá situace. Už dnes byste si měla požádat o ID III. stupně, s tím, že operace TEP vedla u Vás ke zhoršení zdravotního stavu. Pokud Vám bude žádost zamítnuta, musíte do 30 dní podat námitku. Pokud neuspějete ani v námitkovém řízení, máte možnost ještě podat správní žalobu, kterou bych Vám doporučoval. Žaloba se podává ke krajskému soudu, neplatí se žádné poplatky a nemusí Vás zastupovat žádný advokát. Dále Vám doporučuji, abyste se hned po ukončení pracovní neschopnosti přihlásila na úřadu práce, aby Vám byla počítána doba pro nárok na starobní důchod a mohla byste také čerpat například příspěvek na bydlení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na  mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.