Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Platnost OZZ

Autor Jana Friedrichová
Předmět Platnost OZZ
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, prosím Vás o vysvétlení, které posudky OZZ končí k 31.12.2013 a které k 31.12.2014, nemám v této véci jasno a nepodařily se mi k tomu vyhledat žádné informace. Měla jsem od r. 1980 ZPS a po zavedení OZZ mi byla tato přiznáno natrvalo. Četla jsem dnes k tomuto tématu Vaši informaci na stránkách NRZP a ráda bych se dle Vašeho doporučení  připojila k oslovení Jiřího Rusnoka, prosím proto také o radu, jak na to. Mnohokrát Vám děkuji za odpovéď a rovněž za úsilí, které vynakládáte na obranu práv postížených a znevýhodněných občanů, máte můj velký respekt. Přeji hodně zdraví a vše dobré.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Friedrichová,

všechna přiznání osoby zdravotně znevýhodněné končí dne 31. 12. 2014. Řada těchto přiznání byla však termínována do konce roku 2013. proto také se snažíme věc urychleně řešit, protože nejvíce těchto přiznání bylo limitováno rokem 2013. Bohužel zatím se nám nedaří přesvědčit Vládu ČR, aby v této věci něco konala. Budu rád, když oslovíte v této věci předsedu vlády.

S pozdravem Václav Krása