Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plátce pojištění

Autor Miroslav kolář
Předmět plátce pojištění
Dotaz

Vážený  pane.


Jsem příjemcem čid a přiznaný II stupeň ZTP, v případě že nebudu  z různých důvodů pracovat,například péče o manželku  se ZTP/P třetím stupněm bezmocnosti ........jsem osvobozen od placení sociálního a zdravotního pojištení?


Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Koláři

zdravotní a sociální pojištění u osob s přiznaným ČID automaticky přechází na stát. Ovšem z Vaší výdělečné činnosti musíte zdravotní a sociální platit. Pokud byste přestal pracovat a pečoval o manželku, tak je to možné a nemusel byste platit žádné pojištění.