Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

platba pojistneho na starobni duchod

Autor michael
Předmět platba pojistneho na starobni duchod
Dotaz

dobry den je mi 60let 1rok jsem mel pid v soucasne dobe pobiram id 2 stupne nemohl jsem sehnat praci tak jsem zacal od 1 5 2011 podnikat muj cisty ziísk za tento rok cini 40 tis kc          DOTAZ ZNi   platit c i neplatit duchodove pojisteni a v jake castce    muze moje platba ci neplatba jeste ovlivnit vysi starobniho duchodu  v roce 2009 jsem pri priznani  pid mel odprasscovano 40 leta osm mesicu   dekuji za odpoved     

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michaeli,

musíte platit ze svých příjmů sociální i zdravotní pojištění. Stačí, když je budete platit v minimální výši. Měl jste však platit zálohy každý měsíc, možná, že dostanete penále.

S pozdravem Václav Krása