Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plat invalidního důchodce

Autor hanka
Předmět plat invalidního důchodce
Dotaz

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat zda je v pořádku, když dává zaměstnavatel v chráněné dílně plat  54Kč  za hodinu jedné osobě a plat 38kč za hodinu druhé. jedná se o stejnou práci i výkon. Jistě můžete říct, že je to otázka toho na co přistoupí zaměstnanec při podpisu smlouvy, ale to kolik berou druzí v té době nevíte. a lidé s ID většinou jsou ochotni nastoupit za jakýkoliv plat, jen aby měli místo. Ale mrzí to. nechystají se alespon nějaké změny, aby ID bral alespon minimální mzdu a ne krácenou? Děkuji za vše co pro nás děláte.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanko,

nařízení vlády umožňuje, aby u příjemců ID byla vyplácena nižší minimální mzda. To je pravděpodobně příčinou rozdílných mezd. Protestovali jsme proti tomuto diskriminačnímu opatření a tak je možné, že od příštího roku již nebude možné takto šidit příjemce ID.

S pozdravem Václav Krása