Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plat

Autor TIBOR
Předmět plat
Dotaz

 

Dobrý den pane Kráso,

prosím Vás o radu. Jsem zaměstnán jako grafik na HPP u firmy již skoro půl roku a jsem ZTP/P.Firma zaměstnává ZTP - ZTP/P. ŘEDITEL FIRMY SE MNOU UZAVŘEL SMLOUVU S KONKRÉTNÍ ČÁSTKOU PLATU. DO DNEŠNÍHO DNE JSEM ŽÁDNÝ NEDOSTAL, PROTOŽE MI BYLO ŘEDITELEM ŘEČENO, ŽE VEŠKERÉ PENÍZE, DOTACE OD STÁTU ,BYLY VYDÁNY NA SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ. NAVÍC TYTO PROSTŘEDKY PRÝ NA TO NESTAČILY A JÁ JE MUSÍM SVÝM PLATEM HRADIT. MŮŽE SI TO DOVOLIT A JE TO VŮBEC ZÁKONNÉ ? PROSÍM, JAK POSTUPOVAT A JAK SE MÁM BRÁNIT. PŘEDEM MNOHORÁT DĚKUJI ZA RADU A POMOC.

PS: RÁD BYCH TO ZATÍM ŘEŠIL ANONYMNĚ A DLE ZÁVAŽNOSTI PROBLÉMU POSLÉZE OSOBNĚ. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tibore,

Váš zaměstnavatel postupuje zcela proti zákonu a dopouští se, dle mého názoru, dokonce trestného činu, protože zneužívá dotaci z veřejných prostředků. Zaměstnavatel může dostat příspěvek na vyplacenou mzdu a nikoli, že dostává od státu peníze určené k výplatě mzdy. Z tohoto důvodu bych doporučoval, abyste Vašeho zaměstnavatele důrazně požádal, aby Vám vyplatil mzdu, kterou Vám zadržuje, případně že podáte trestní oznámení. V případě dalších dotazů můžete využít poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefon: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása