Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

placení zdravotního pojištění

Autor Hana
Předmět placení zdravotního pojištění
Dotaz Dobrý den pane Kráso, můžete mi prosím sdělit, zda při ČID, tedy 1. nebo 2. stupně platí stát zdravotní pojištění jako je tomu u plného ID ? děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

u příjemců ID I. nebo II. stupně je hrazeno zdravotní pojištění státem. nejste však sociálně pojištěni, to znamená, v případě, že jste nezaměstnaná, musíte platit alespoň minimální sociální pojištění. Jako náhradní doba sociálního pojištění je pouze jeden rok evidence na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Pokud by Vám bylo více než 55 let, tak náhradní doba je v rozsahu 3 let.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji