Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Placení svátků v chráněné dílně

Autor Martina
Předmět Placení svátků v chráněné dílně
Dotaz

Dobrý den, pracuji krátce v chráněné dílně na poloviční úvazek - 4 hodiny denně, neb pobírám inv. důchod 1. stupně a nemám proplacené svátky za červenec. Prosím o informaci, zda je v chráněné dílně na to nárok, nebo se nic neproplácí. Myslela jsem, že budu mít 2krát po 4 hodinách, tedy vlastně 1 den proplacen. Pracuji v úkolové mzdě. Děkuji za odpověď. Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

svátky, které jsou v pracovní dny se samozřejmě proplácejí a máte na ně nárok. Upozorněte na to Vaši mzdovou účtárnu. V tzv. chráněné dílně samozřejmě platí všechny zákony jako na ostatních pracovištích.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.