Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

placení soc a zdravotního pojištění při práci

Autor Josef Zápotocký
Předmět placení soc a zdravotního pojištění při práci
Dotaz

Dobrý den Chtěl bych se zeptat jak je to s placením soc a zdravotního pojištění při práci mám invalidní důchod třetího stupně a chtěl bych pracovat mám obavu abych nedlužil na zdravotním a sociálním pojištění

děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zápotocký,

 je to tak, že při pobírání ID III. stupně jste sociálně i zdravotně pojištěn. Pokud budete pracovat, tak stejně musíte platit sociální i zdravotní pojištění tak jako každý jiný zaměstnanec. To znamená, že platíte ze svých příjmů z výdělečné činnosti, nikoliv z důchodu. Pokud tedy nebudete pracovat, tak Vám žádný dluh nevzniká.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.