Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

písmeno

Autor Karel
Předmět písmeno
Dotaz

Zdravím pana Krásu,je snad jediný,kdo vysvětlí čísla a pojmy,za to díky.Jsem v PID od roku 2002 tzn. šest let,důchod mám podle §39 odst.1a zákona 155/1995 sb. potřebuju vědět,jestli můžu mezi lidi,na brigádu.Někdo říká,že s 1a nesmím,jiný tvrdí,že u nich je zaměstnán člověk s 1a naprosto oficiálně.Proto se ptám,můžu do práce? Brigáda - částečný úvazek by totiž člověku,který celý svůj pracovní život trávil v kolektivu lidí,pomohly,nejen finančně,hlavně psychicky.Děkuju

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

do zaměstnání samozřejmě nastoupit můžete, ale v zájmu zachování Vašeho PID Vám doporučuji, abyste byl zaměstnán pouze na kratší dobu nebo např. část týdne. Máte přiznán důchod, protože jste osobou, která má více jak 66% ztrátu pracovních schopností a tudíž i na Vaší pracovní aktivitě by se to mělo projevit. Pokud byste pracoval na plný pracovní úvazek, tak by se ukázalo, že Vaše pracovní schopnosti jsou větší a mohl byste přijít o PID.

S pozdravem.

Václav Krása