Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID+OSVČ

Autor Jiří Pospíšil
Předmět PID+OSVČ
Dotaz

Dobrý den,Od 10.08.2009 mi byl přiznán PID podle ustanovení 39 odst. a) zákona č.155/1995 Sb.Současně "přištípkařím" na vedlejší prac.poměr jako OSVČ.Jde o minimální příjem z této činnosti.Osciluje mezi 3.500Kč až 7.000Kč.Platím si tak i zálohy na SP i ZP.Vždy mi je vrací,protože můj výdělek je opravdu symbolický.Od 1.1.2010 jsou však pravidla přivýdělku nastavena jinak.Nemohu díky novým zákonům o PID přijít?To bych raději ukončil OSVČ.Nerad bych kvůli pár korunám přišel o PID.Nadruhé straně se při OSVČ aspoň trochu seberealizuji-působí blahodárně na mou psychiku.

Děkuji za odpověď.Jirka Pospíšil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pospíšile,

domnívám se, že Vaše činnost by neměla ohrožovat přiznaný PID. Přesto Vám doporučuji, abyste při případné kontrole důsledně uváděl, že jako OSVČ pracujete maximálně dvě až tři hodiny denně. To znamená, že Vaše pracovní doba není delší než přibližně 1/3 pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása