Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID.III-jestli mohu pracovat, a kolik hodin denně

Autor Klimeš Vlastimil
Předmět PID.III-jestli mohu pracovat, a kolik hodin denně
Dotaz

Posudkový závěr:Rozhodující přičinou dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu pojišťěnce s nejvýznamnějším dopadem na pokles pracovní schopnosti je zdravotní postižení uvedené v kapitole II.,odd.A,položce 1.e, přílohy k vyhlášce č.359/2009 Sb., pro které se stanovuje míra poklesu pracovní schopnosti 70%.Procentní míra poklesu pracovní schopnosti se ve smyslu §3 a 4 citované vyhlášky nemění. Tak bych potřeboval vědět jestli můžu pracovat, a kolik hodin denně.Děkuji Klimeš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Klimeši,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně poznámku, že můžete pracovat za mimořásných podmínek, tak Vám doporučuji, abyste nepracoval déle než 3 hodiny denně, jinak můžete mít problémy s ID. Pokud tuto poznámku v rozhodnutí máte, tak pracovat můžete bez omezení.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.