Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID-zaměstnání

Autor Křivánková
Předmět PID-zaměstnání
Dotaz

Dobrý den pane Kráso. Děkuji Vám za včerejší odpověď a prosím Vás, zda by jste mi nemohl napsat kolik hodin týdně a kolik měsíců v roce mohu být v zaměstnaneckém poměru. Pobírám PID podle paragrafu 39 písm. a) na artrózu kyčelního kloubu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Křivánková,

takto nejde stanovit rozsah zaměstnání. Doporučuji spíše brigády formou Dohody o provedení práce. Jinak možnost zaměstnání je závislá na procentním zdravotním postižení.

S pozdravem Václav Krása