Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID-výhody

Autor Dana
Předmět PID-výhody
Dotaz

Dobrý den,

můj manžel je již 4 roky v plném invalidním důchodu. Je závislí 3x týdně na dialýze. Nyní se cítí v dobré formě a chtěl by se vrátit do práce na zkrácený úvazek, ale setkali jsme se, že menší firmy mají strach co vše obnáší zaměsnávat PID a tak ho raději odmítnou. Chci se tedy zeptat, jaké výhody můj manžel přinese zaměstnavateli pokud je ZTP a pobírá PID??

 

Děkuji za odpověď........

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

nejprve k zaměstnání Vašeho manžela. Pokud pobírá ID III. stupně a nemá v rozhodnutí o přiznání ID napsáno, že je osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak doporučuji, aby pracoval maximálně 3 hodiny denně. Jinak by mohl mít problém s ID. Pokud bude zaměstnán, tak zaměstnavatel si může z titulu Vašeho manžela odečíst 5200 korun z daní. Pokud se jedná o zaměstnavatele, který zaměstnává více jak 25 zaměstnanců, tak Váš manžel, tím že je držitelem průkazu ZTP, zároveň naplňuje povinné procento zaměstnávání OZP. Pokud zaměstnavatel povinné procento (4%) neplní, tak platí sankční odvod.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.