Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID lll. st. a vypověď z prac. poměru

Autor Miroslava Smislajovová
Předmět PID lll. st. a vypověď z prac. poměru
Dotaz

.Dobrý den p. Kráso, mám k Vám dotaz. Mám inv. důch. lll. stupně dle paragrafu39 odst.1, písma a) zák. č. 155/95 Sb. v platném znění., pracuji v chráněné dílně. Můj zdrav. stav se o něco zhoršil. Smlouvu mám do konce září letošního roku, někdy už to nezvládám a chtěla bych ukončit prac. poměr. Bylo nám řečeno, že musíme mít klsickou výpověď 1+1 měsíc. A navíc, kdybychom donesli potvrzení od lékaře odborného . , kde se léčím, tak mi to neuznají a chtějí toto potvrzení a s ním zajít k lékaři závodnímu( jejich podniku), kde se dělala jen vstupní prohlídka na základě výpisu nemoci. Nějak se mi to nezdá. Vím že invalidé l. a ll. stupně musí něco mít, ale lll. st. invalidity? Prosím poraď te mi . Děkuji Vám za odpověď. Smislajovová Miroslava.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smislajovová,

samozřejmě, že nemusíte pracovat, ale pokud máte smlouvu na dobu určitou, tak opravdu zaměstnavatel má právo požadovat dvou měsíční výpovědní lhůtu. Pokud chcete ukončit pracovní poměr ze zdravotních důvodů, tak zaměstnavatel může požadovat stanovisko závodního lékaře.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.