Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID III.stupně

Autor Marie Belingerová
Předmět PID III.stupně
Dotaz Dobrý den, pobírám ID III.stupně a pracuji na 10 hodin týdně /smlouva na dobu neurčitou/ jako vedoucí centra pro seniory , které spadá pod Domov pro seniory zřizovatelem je město. Nyní to vypadá, že toto centrum si vezme do péče městský úřad a není jisté, spíše ne, že si mě převezme. Zajímalo by mě jak je to s výpovědí. Zda mi původní zaměstnavatel musí nabídnout jinou práci odpovídající mé kvalifikaci /Bc./A zda při případném propuštění musí mít povolení od nějakého úřadu např.ÚP. Jinou práci bych určitě nenašla z důvodu, že nemohu nikam dojíždět, musím mít lehkou práci.Jsem po operaci,kdy mi bylo zcela odstraněno tlusté střevo a s tím se nabalily další problémy. Ale nemohu být celý den doma je mi 35 let jsem díky nemoci bezdětná, to bych se z toho zbláznila . Proto mě zajímá, zda jsou invalidi nějak chráněni, aby se jim nemohla jednoduše dát výpověď Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Belingerová,

pokud zaměstnavatel reorganizuje pracovní místa, tak v rámci reorganizace může pracovníky propustit, aniž by jim nabídl náhradní pracovní pozici. Vzhledem k tomu, že dochází ke změně zřizovatele, tak máte velmi oslabenou pozici bránit se proti případnému propuštění. Doporučuji Vám, abyste rovnou navštívila MÚ a nabídla jim, že chcete tuto funkci dále vykonávat. Myslím, že v této situaci jít nejlépe věcem napřed a snažit se dohodnout. Můžete jim ještě nabídnout, že za Vás budou plnit tojnásobek povinného zaměstnávání OZP, takže nebudou platit pokuty za nedodržení povinného procenta.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.