Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID III.st. - co když budu pracovat?

Autor Petr Popelka
Předmět PID III.st. - co když budu pracovat?
Dotaz

Dobrý den,

mám PID III.st. s formulkou, že nejsem schopen práci za mimořádných podmínek. Jsem ale mladý člověk a musím si zařídit bydlení. Částka důchodu je pro mě příliš nízká a proto si musím najít práci.

Pokud to udělám, je možné, že mi bude důchod sebrán zpětně? (schválili mi důchod v březnu 2011 a další kontrola tedy bude asi až za dva roky - nebo by mi ho možná vzali na základě odvodů??)

Rád si na sebe zkusím vydělat sám, ale bojím se zpětných postihů (nebo bych práci měl nahlásit?). Díky známým bych měl i možnost práce dle vlastních možností.

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Popelko,

doporučilm bych Vám spíše, abyste požádal o překvalifikaci vašeho ID, a to, aby Vám byl ID stanoven podle § 39, odst. 4, písmeno f), zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. pokud máte trvalé zdravotní pojištění tak je logickém,aby Vám byl přiznán tento ID. Pokud by se tak stalo, nebyl byste omezen ve Vaší pr. činosti. Důchod, který nyní pobíráte Vám umožňuje pr. činost v rozsahu 1/3 pr. úvazku.

S pozdravem Václav Krása