Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID aOSVČ

Autor Petr
Předmět PID aOSVČ
Dotaz Petr Jěště jednou dobrý den Pane Kráso ,včera jsem vám psal tento dotaz níže uvedený, platí teda si hlídat tři hodiny denně i když nebudu pracovat manualně a budu se věnovat vyřizování faktur a zařizovaní dalších zakázek z domova Dotaz Dobrý den, Pane Kráso ,prosím o radu . Jsem v PID ,již muj zdravotní stav nedovoluje vykonávat práci kterou jsem dříve dělal na ŽL ,Byla by možnost že bych zaměstnal zaměstnance kteří by dale vykonavaly praci co ja dříve a věnoval jsem se v této činnosti jen z domova ,prosím nebude to v rosporu že bych tímto přišel o PID. Nevím jěstli jsem to vhodně formuloval jinak děkuji předem za odpověd Petr Vážený pane Petře, při pobírání PID můžete vykonávat OSVČ. Pokud však nemáte v rozhodnutí o PID uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, musíte si pohlídat, abyste dokázal při případné kontrole, že pracujete max. tři hodiny denně. Skutečnost, že budete zaměstnávat další osobu není na závadu. S pozdravem Václav Krása

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

ano, je to tak jak píšete.

S pozdravem Václav Krása