Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a závodní lékař

Autor J. Kučerová
Předmět PID a závodní lékař
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Byla mi přiznána invalidita třetího stupně dle paragrafu 39 odst. 2 písm. c cit. zákona, není  schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek, pracovní schopnost poklesla o 70 procent. Hlavním důvodem je rakovina prsu. Závodní lékař mi nechce napsat, že mohu pracovat na zkrácený úvazek. Je mi jasné, že pokud bych pracovala více,může mi být PID odebrán nebo změněn na ČID.

Hrozí závodnímu lékaři nějaký postih, pokud by mi napsal formulaci schopna práce na zkrácený nebo částečný úvazek bez konkrétního počtu hodin? Hrozí zaměstnavateli nějaký postih, pokud by mě zaměstnal na více jak 3 hod. denně, které doporučujete?

Děkuji za odpověď J. Kučerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kučerová,

lékaři nehrozí žádný postih. Máte právo pracovat. zaměstnavateli nehrozí také žádný =postih. Doporučuji Vám, abyste pracovala nejdéle tři hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.