Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a zaměstnání

Autor Hana Malá
Předmět PID a zaměstnání
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, mám plný ID na 3 roky, pokles pracovní schopnosti o 70 %. Nyní se mi naskytla práce na plný úvazek v místě bydliště, na půl roku. Na přezkum mám jít za dva roky. Pokud bych tuto práci přijala, může mne někdo "udat" a může mi být ID odebrán? Nebo se toto bude řešit až při přezkumu? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

pokud se jedná o práci na určitou dobu, tak se domnívám, že by to neměl být žádný probloém. Vždy doporučuji u příjemců ID III. stupně práci v rozsahu 3 hodin denně. Pokud se však jedná o jednorázovou práci v rozsahu 6 měsíců, tak se domnívám, že pro Vás z toho neplyne žádné nebezpečí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji