Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a výpověď

Autor rudolf
Předmět PID a výpověď
Dotaz

Po téměř roční PN jsem se stal plným invalidním důchodcem s tím, že za  1 rok má být teto stav přezkoumán. Chci se vrátit na své pracovní místo (THP)ovšem se kráceným pracovním úvazkem. Již nyní vím, že zaměstnavatel provedl organizační změnu a hodlá mi dát po nástupu do zaměstnání výpověď z organizačních důvodů. Jak mám v tomto případě postupovat? Mám již v předstihu cca 1 měsíce oznámit svůj záměr pracovat na část.úvazek? Může zaměstnavatel změnit  důvod výpovědi  a dát mi ji ze zdravotních důvodů?Děkuji za odpověď. Rudolf

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rudolfe,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy Václava Krásy jsem převzala Váš dotaz k vyřízení a sděluji následující.

Věc je složitější. PID není důvodem k odchodu ze zaměstnání,pokud pracovník může vykonávat stávající místo, nebo pro něho má zaměstnavatel jinou, vzhledem k zdravotnímu stavu, vhodnou práci.Můžete vejít se svým zaměstnavatelem ve styk, že by jste chtěl v podniku zůstat. Ovšem jestli ten z organizačních důvodů vaše místo ruší/nesmí přijmout někoho jiného/  a jiné vhodné místo  nemá,není jeho povinností dne platného zákoníku práce vám náhradní zaměstnání zajistit.

Podotýkám, že v rámci  výpovědi z organizačních důvodů máte právo na odstupné,Se shora uvedeného je zřejé, že ze zdravotních důvodů jen pro vznik invalidity obecně, zpověď být dána nemůže.

Tolik v odpověď.

S pozdravem.

JUDr. Věra Dreslerová

poradce NRZP ČR

tel: 266 753 422