Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a výdělek

Autor Marie
Předmět PID a výdělek
Dotaz

Dobrý den mám na Vás velkou prosbu o pomoc.Jsem v pid důchodu§39/a.Dostala jsem se do těžké životní situace a pracovala jsem8 měsíců v chráněné dílně zaměstnavatel mi tvrdil že má zjištěno že si mohu přividělat. Nyní mám jít na přezkoumání zdr.stavu  už nepracuji budou na chtít pracovní smlouvu jak jsem pracovala a v jakém rozsahu.Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

skutečnost, že jste pracovala neznamená, že by Vám měl být odebrán PID. Pokud nyní nepracujete, nemusíte nic o Vašem zaměstnání uvádět. Při PID je možné pracovat, ale nejlépe je, když pracovní úvazek není větší než asi jedna třetina.

S pozdravem Václav Krása