Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a ukončení zaměstnání

Autor Chlanová
Předmět PID a ukončení zaměstnání
Dotaz Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.Jsem zaměstnaná,nyní téměř rok jsem v prac.neschopnosti.8.10.08 mi byl posudkovou komisí přiznán plný inv. důchod.Zatím jsem obdržela pouze přiznání PID od OSSZ, na rozhodnutí od ČSSZ zatím čekám.Má otázka zní - jak mám teď postupovat? Mám dát v práci výpověď nebo bude prac. poměr ukončen ze strany zaměstnavatele.Do práce se vracet již nebudu. Naše ekonomka mi v tomto neporadila, prý se s tím ještě nesetkala.K jakému dni má být prac. poměr ukončen?Mám čekat na rozhodnutí o přiznání PID z ČSSZ a až pak ukončovat zaměstnání? Problém je, že za 4dny jedu na 3týdny do lázní, tak nevím, abych něco nezanedbala. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Chlanová,

přiznání plného invalidního důchodu neznamená, že občan musí ukončit pracovní aktivitu. Každopádně nikdo jej nemůže k tomuto kroku nutit. Pokud jste rozhodnutá odejít ze zaměstnání tak bych vyčkal až budete mít k dispozici rozhodnutí o přiznání plného invalidního důchodu. Poté by bylo nejvhodnější ukončit pracovní poměr dohodou. Při plném invalidním důchodu však můžete také dále pokračovat v pracovní činnosti, zvláště pokud jej budete mít přiznán podle § 39 odst. 1 písm. b) tj. pro trvale zhoršené pracovní a životní podmínky. Doporučuji Vám rozsah a druh pracovní aktivity konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem, aby nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu.

S pozdravem.

Václav Krása