Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a přivídělek

Autor Jarka Beránková
Předmět PID a přivídělek
Dotaz Dobrý den, má sestra si chce otevřít menší salon a chtěla bych jí tam občas vypomoci, za tím účelem jsem si udělala rekvalifikaci. Mám přiznaný invalidní důchod dle §39 ods.1 zákona č. 155/1995 Sb., odst. 2 písm. c). Nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 70% a nesplňuji podmínky ust. § 6 vyhl.č. 359/2009 Sb. Dále mám v rozhodnutí - není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Prosím o radu zda a jak je možná má výpomoc u sestry v salonu, abych neporušila žádný zákon a nepřišla o ID. Velice děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Beránková,

pokud nebudete mít stálý pracovní poměr, případně Váš pracovní poměr nebude delší než 1/3 pracovního úvazku, tak se domnívám, že byste neměla mít žádné problémy vzhledem k pobírání ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása