Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a prac.smlouva na dobu neurčitou

Autor gabriela vynikalová
Předmět PID a prac.smlouva na dobu neurčitou
Dotaz

 

 

  Dobrý den,

       který zákon ukladá zaměstnavateli ( nezisková příspěvková organizace - střední škola) povinnost, že MUSÍ  zaměstnanci, kterému bude přiznán plní invalidní důchod ( atˇuž podle písmena a či b), změnit pracovní smlouvu z doby neurčité na dobu určitou.

       Ano, vím,že v případě písmena a je práce omezena, mě ale zajímá, o CO se opírá odpověď pracovnice OSSZ, která na dotaz  s obsahem výše uvedeným odpověděla, že je NUTNÉ u zaměstnance, který bude uznán plně invalidním, přejít na prac. smlouvu s dobou určitou - ( o písmenech a či b se vůbec nehovořilo). Snad jsem srozumitelná :-), je to dotaz před osobním rozhodnutím....

                      Děkuji       gab.vyn.

                                                 

                                           

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vynikalová,

žádný zákonný předpis nestanoví, že příjemce invalidního důchodu může mít uzavřenou pracovní smlouvu pouze na dobu určitou. Bylo by to jasně diskriminační opatření. Pokud Vám někdo takovou smlouvu vnucuje, musíte se vzepřít. Nejlépe bude, když zaměstnavteli řeknete, že se obrátíte na soud z důvodu diskriminace Vaší osoby. Pokud by tlak zaměstnavatele neustal, sdělte mi to a hned Vám pomohu.

S pozdravem Václav Krása