Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a pracovní neschopnost

Autor Jitka Píchová
Předmět PID a pracovní neschopnost
Dotaz

Dobrý den,jsem v dlouhod.pracovní neschopnosti,kterou mohu  čerpat nejdéle do 28.12.2012.Jsem po TEP kolene a na konci listopadu mě čeká operace bederní páteře,která si vyžádá další neschopnost.V případě,že mi bude přiznán pl.inval.důchod,jak postupovat v tomto případě,když jsem v pracovním poměru a nebudu schopna ještě po skončení prac.neschopnosti ze zdrav.důvodů pracovat.Jak bude omluvena moje absence ?

Děkuji, s pozdravem Jitka Píchová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Píchová,

pokud budete v plném ID, tak můžete čerpat pracovní neschopnost maximálně po dobu 70 dní v roce. Zaměstnavatel s Vámi může rozvázat pracovní poměr ze zdravotních důvodů, a to bez odstupného. Pokud zaměstnavatel o Vás má zájem, tak se můžete domluvit na neplaceném volnu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.