Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a práce

Autor Vávrová Hana
Předmět PID a práce
Dotaz

Vážení,

před 3 měsíci jsem podala námitku na odebrání PID, očekávala jsem alespoň 1.stupeň, jsem po operaci páteře. Dosud mi nic nepřišlo a nyní bych měla šanci na zaměstnání, ale nevím, zda to mohu přijmout. Co když vyhraju námitku a invalidní důchod dostanu zpět, nebudu mít pak nějaký problém? Nevím, zda se to nějak od 1.1.2010 nezměnilo.

Díky za odpověď.

S pozdravem Vávrová Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vávrová,

pokud byste s Vaší námitkou uspěla a byl Vám přiznán ID III. stupně, tak byste pravděpodobně si musela minimálně snížit rozsah pracovního úvazku asi tak na 1/3. Pokud však Vám bude přiznán ID I. či II. stupně, neměla byste mít se zaměstnáním žádný problém.

S pozdravem Václav Krása