Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a práce

Autor Jarmila Pavelková
Předmět PID a práce
Dotaz

Dobrý den,

po pročtení  Vašich odpovědí v předešlých podobných dotazech, rozumím tomu tak, že

nastoupí-li člověk plně invalidní dle písm. a) zákon.č. 155/1995 Sb. na 40 hod prac úvazek, jeho zdravotní stav bude znovu posouzen a důchod je odebrán. Můj dotaz zní: přehodnocení zdravotního stavu se děje ihned po tom, co je MSSZ informována o tom, že je člověk zaměstnán? Co když člověk po měsíci zjistí, že zdravotní ještě není takový, aby mohl práci v tomto rozsahu vykonávat? Má smysl riskovat ztrátu důchodu?

Děkuji za odpověď

J. Pavelková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavelková,

jistě, že můžete po určitou dobu pracovat na plný úvazek. Je to tak, že při pravidelné kontrole LPS můžete mít problémy s tím, že plně pracujete. Není nikde přímo napsáno, že Vám musí být důchod odebrán. Doporučuji pouze způsob chování, podlre zkušeností, které mám. Při PID podle písmene a), dochází zpravidla ke změně na ČID, nebo přímo k odebrání ID.

S pozdravem

Václav Krása