Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a práce

Autor Mňaček Josef
Předmět PID a práce
Dotaz Pane Krása,napřed bych Vám chtěl poděkovat za Vaši práci v NRZP ČR. Potřeboval bych poradit,jsem invalida v 3 stupni v posouzení o invaliditě mám napsáno: je invalidní dle §39 odst. 1 zákona č.155/1995 Sb.,ve znění pozdějších předpisů.Jde o invaliditu 3 stupně dle §39 odst.2 písm. c),je schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Dříve jsem vykonával profesi soustružníka což kvůli zdravotním omezením dělat nemůžu.Naskytla se mi možnost pracovat jako vrátný.Můžu pracovat na plný úvazek? Nebude to bráno tak,že jsem se již adaptoval a vezmou mi popř. sníží stupeň invalidity? Dík za odpověď Mňaček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mńačku,

protože máte v rozhudnutí o ID uvedeno, že jste osobou, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak není žádný problém v tom, abyste tuto práci vykonával. Myslím, že se nemáte čeho obávat.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.