Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a prace dohodou nebo na smlouvu ???

Autor Dagmar Sevránková
Předmět PID a prace dohodou nebo na smlouvu ???
Dotaz

jsem v PID od roku 1981 s M.Crohn - stp.posubtotální kolektomii s ileorektálníanastomozou ( celkem 15 operací ) a nyní mam ještě Gonartrozu bilart (středně pokročilou). Chtěla bych si přivydělat ,ale mám obavu, abych nepřišla o duchod. Mohu si zajistit nějakou práci dohodou (kolik hodin nebo jakou částku měsíčně ) ,nebo na smlouvu ??? Moc děkuji za pomoc a radu.Sevránková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sevránková,

pokud Vám byl přiznán důchod podle § 39 odst. 1 písm. b) nejste nijak omezena ve Vaší pracovní aktivitě. Pokud Vám však byl důchod přiznán podle § 39 odst. 1 písm. a) je nezbytné Vaši pracovní činnost s lékařem, aby nedošlo ke zhoršení Vašeho zdravotního stavu anebo také k odebrání důchodu.

S pozdravem.

 

Václav Krása

předseda NRZP ČR