Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a nemocenska.

Autor Tana
Předmět PID a nemocenska.
Dotaz

Dobry den,mam PID a soucasne jsem zamestnana na dobu neurcitou ve skolstvi.Momentalne jsem po operaci kyc.kloubu na nemocenske.Jelikoz jeste nebudu schopna prace po 81 dnech nem.,nevim,jak to resit. dal.Musim podat vypoved ci zazadat zamestnavatele o neplacene volno.Budu totiz na rekovalescenci potrebovat urcite jeste 6 mesicu navic.Jak mam,prosim,postupovat.

Moc dekuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Táňo,

i po skončení výplaty nemocenských dávek zůstáváte dál v zaměstnaneckém poměru na pracovní neschopnosti, pouze Vám nejsou vypláceny dávky nemocenského pojištění, ale jste dále v režimu práceneschopných jako ostatní. Nemusíte žádat žádné volno, je to omluvená absence, lékař Vám pouze nebude vydávat každý měsíc lístek na peníze pro Vašeho zaměstnavatele. takže nemusíte nic prakticky dělat.

S pozdravem Václůav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.