Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a možnost práce

Autor Denisa
Předmět PID a možnost práce
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

tento měsím mi byl přiznán invalidní důchod třetího stupně dle § 39 odst. 2 písmene c) zákona - není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Jedná se o dlouhodobý stav ve smyslu ustanovení § 26 zákona 155 / 1995 Sb. ( Totální strumektomie a endokrinní orbitopatie - stav po dekompresi orbit. )  Ve svém zaměstnání rozvazuji pracovní poměr. Na ŽL mám vedlejší pracovní činnost, jde převážně o práci po telefonu, v průměru pracuji hodinu denně. Jak to ale komu dokážu? Mám strach, aby mi nebyl pokrácen invalidní důchod. Můžete mi odpovědně poradit, jak situaci řešit? Každý mi tvrdí něco jiného.

Děkuji za odpověď, Denisa

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Deniso,

myslím, že Vaší živnostenskou činnost můžete provozovat dál.

S pozdravem

Václav Krása